Uroczystość Najświętszej Trójcy

cze 3, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, różaniec, panie niosące światło.
 2. Dziś o godz. 19 spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 3. We wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych.
 4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte o godz. 7, 8, 9:30, 11 i 18. Po Mszy o godz. 11 procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku ulicami ks. Skorupki, Armii Krajowej, Głowackiego, Świętochowskiego, Szekspira, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Zachęcamy do udekorowania posesji wzdłuż trasy procesji. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy podczas procesji między 3 a 4 ołtarzem, dlatego w Boże Ciało po południu nie będzie już nabożeństwa czerwcowego.
 5. Odprawa liturgiczna dla osób niosących poszczególne elementy procesyjne odbędzie się w kościele w środę o godz. 19.
 6. Na podstawie kanonu Kodeksu Prawa Kanonicznego, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

 1. W ramach obchodów tzw. oktawy Bożego Ciała od piątku zapraszamy na godz. 17:30 na nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z procesją wokół kościoła oraz nabożeństwem czerwcowym. Z tej racji w czasie oktawy wieczorna Msza święta rozpoczynać się będzie o godz. 18:15.
 2. W piątek ks. Marcin będzie obchodził 22 rocznicę święceń kapłańskich. Polecamy go modlitwie wszystkich parafian i zapraszamy na godz. 17 na Mszę św. w jego intencji zamówioną przez Koła Żywego Różańca.
 3. W sobotę będziemy obchodzić rocznicę pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 3 zostanie odprawiona o godz. 10, natomiast dla Szkoły Podstawowej nr 4 – o godz. 12.
 4. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek lipca – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy świętej do godz. 21.
 7. W odpowiedzi na liczne apele wiernych zostały zamówione do naszej świątyni 2 konfesjonały tzw. szafowe (dźwiękoszczelne). Koszt jednego konfesjonału to 30 tys. zł. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie tej inicjatywy poprzez składanie ofiar do puszek w niedzielę 11 czerwca.
 8. Kolejne spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz. 16.30. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 10. Zapowiedzi:

– Kacper Ryński, kawaler oraz Karina Meller, panna, oboje z par. tut., zap. 1.

– Patryk Jędraszek, kawaler z par. tut. oraz Katarzyna Aleksandra Skrobek, panna z par. MB Pompejańskiej w Warszawie, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Beatę Smolińską. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.