X Niedziela Zwykła

cze 10, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na zakup dwóch dźwiękoszczelnych konfesjonałów do naszej świątyni. Koszt jednego konfesjonału to 30 tys. zł. Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie tego dzieła, które ma ułatwić korzystanie z sakramentu pojednania i chronić tajemnicę spowiedzi w naszym kościele. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś nieszpory o Najświętszym Sakramencie wraz z procesją eucharystyczną i litanią do Serca Pana Jezusa rozpoczną się o godz. 17:15. Natomiast na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 3. Od jutra do czwartku włącznie nabożeństwo w ramach oktawy Bożego Ciała o godz. 17:30 – z tego powodu wieczorna Msza Święta rozpoczynać się będzie o godz. 18:15.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej (ok. godz. 18:45) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się o świętość kapłanów. Msze Święte o godz. 7, 17 i 18. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym z procesją eucharystyczną o godz. 17:30, za udział w którym możemy uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.
 6. W piątek o godz. 16:30 odbędzie się kolejne spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 7. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 7 ponowimy akt zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W sobotę o godz. 9 zapraszamy do sali pod kinem na ostatnie spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego.
 9. We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy – patrona naszego kościoła parafialnego, a zarazem dzień imienin ks. Proboszcza. Obchody odpustowe oraz imieninowe zostaną przeniesione na przyszłą niedzielę, 18 czerwca. Podczas sumy odpustowej o godz. 12:30 będziemy prosić o potrzebne łaski dla solenizanta i dziękować Panu Bogu za jego 14-letnią posługę w naszej parafii. Ksiądz proboszcz osiągnie w tym roku kapłański wiek emerytalny, dlatego oficjalnie zakończy za tydzień swoją posługę na urzędzie proboszcza, ale pozostanie w naszej parafii jako rezydent-senior. Niech nasza modlitwa podczas Mszy dziękczynnej będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego dotychczasową pracę w parafii. Po sumie odpustowej weźmiemy udział procesji eucharystycznej wokół kościoła – prosimy o obecność służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, osoby niosące chorągwie, różaniec i światło.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 11. Klub Honorowych Dawców Krwi „Orle Gniazdo” w Sulejówku zaprasza na obchody 25 -lecia swojej działalności. Uroczystości odbędą się w Zespole Szkół Podstawowych im. Ignacego Paderewskiego w Sulejówku. Program uroczystości wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 12. Informujemy, że w dniach od 13 do 15 czerwca na ulicy Skorupki (droga dojazdowa do kościoła) rozpoczną się roboty drogowe związane z wykonaniem nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Wykonawca robót zwraca się z prośbą o niekorzystanie w tym czasie z parkingu przy ulicy Skorupki.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 14. Zapowiedzi:

– Kacper Ryński, kawaler oraz Karina Meller, panna, oboje z par. tut., zap. 2.

– Patryk Jendraszek, kawaler z par. tut. oraz Katarzyna Aleksandra Skrobek, panna z par. MB Pompejańskiej w Warszawie, zap. 2.

– Michał Pykało, kawaler oraz Aleksandra Olechno, panna oboje z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Michalinę Brzostowską, Jana Duszczyka, Waldemara Wroniaka, Bogdana Pawlaka, Jana Sędka, Helenę Wilewską. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.