XI Niedziela Zwykła

cze 17, 2023 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy obchody odpustowe ku czci św. Antoniego z Padwy (przeniesione z ubiegłego wtorku) oraz imieniny ks. Proboszcza Antoniego Czajkowskiego. Podczas sumy odpustowej o godz. 12:30 będziemy prosić o potrzebne łaski dla Solenizanta i dziękować Panu Bogu za jego 14-letnią posługę w naszej parafii. Ksiądz proboszcz osiągnie w tym roku kapłański wiek emerytalny, dlatego oficjalnie kończy dziś swoją posługę na urzędzie proboszcza, ale pozostanie w naszej parafii jako rezydent-senior. Po sumie odpustowej weźmiemy udział procesji eucharystycznej wokół kościoła – prosimy o obecność służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, osoby niosące chorągwie, różaniec i światło.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17:30.
 3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 4. Z wielką radością informujemy, że decyzją ks. bpa Romualda Kamińskiego nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Marcin Brzeszczyński. Księdza Proboszcza Nominata polecamy modlitwie wszystkich parafian. Uroczyste wprowadzenie na urząd odbędzie się w niedzielę 2 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.
 5. Jutro 35-osobowa grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Jacka Grzybowskiego podczas Mszy św. o godz. 18. Z tej racji na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy wyjątkowo na godz. 16:30.
 6. W czwartek o godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej zwłaszcza wszystkich uczniów z rodzinami, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.
 7. W sobotę uroczystość św. Jana Chrzciciela. Po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo misyjne, natomiast na godz. 19 zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne – wieczór z Maryją i św. Janem Chrzcicielem, prowadzony przez państwa Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, ale w sposób szczególny do duchowych niewolników Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy święcić pojazdy w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa oraz wyjazdami wakacyjnymi.
 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w int. Klubu Honorowych dawców Krwi „Orle Gniazdo” w Sulejówku z racji 25 r. powstania Klubu.
 10. Zwracamy się o pomoc dla naszej małej parafianki. Ewa Elliott, 9-letnia uczennica SP4 w Sulejówku, pilnie potrzebuje płytek krwi. Leczy się w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Ewa ma grupę krwi A rh+ , ale każda jest cenna. Rodzice Ewy proszą o pomoc w oddawaniu płytek krwi oraz rozpowszechnianie tej prośby. Płytki krwi lub krew pełną można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Saskiej w Warszawie lub w innym punkcie krwiodawstwa zaznaczając, że chce się oddać krew dla Ewy Eliott.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. Zapowiedzi:

– Michał Pykało, kawaler oraz Aleksandra Olechnio, panna oboje z par. tut. zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Wandę Szelest, Kazimierza Szewczaka, Henryka Olszewskiego, Marię Płatek. Wieczny odpoczynek…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.