XII Niedziela Zwykła

cze 24, 2023 | Ogłoszenia

 1. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa oraz wyjazdami wakacyjnymi, dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd święcenia pojazdów. Jeden kapłan będzie święcił pojazdy przed bramą główną na ulicy ks. Skorupki, natomiast drugi na parkingu wewnętrznym.
 2. Od jutra na czas wakacji zmianie ulega porządek pracy kancelarii. Będzie ona czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 8:30 do 9:30. W środy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych (wizyta u chorego, pogrzeb), można kontaktować się z księdzem po Mszach Świętych.
 3. We czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy przeznaczona zostanie na zakup materiałów na nowe nakrycia ołtarzowe.
 5. Od najbliższej soboty przechodzimy na wakacyjny porządek mszy świętych w dni powszednie, zatem będą one odprawiane rano o 7 i wieczorem tylko o godz. 18.
 6. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. Osoby zainteresowane prosimy o uwzględnienie w swoich planach, że będzie to jedyna konferencja w czasie wakacji – następna odbędzie się dopiero 2 września.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 12:30, podczas której oficjalnie zostanie wprowadzony na urząd proboszcza ks. Marcin Brzeszczyński.

Natomiast na godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory i procesję eucharystyczną wokół kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej ministranci będą zbierać ofiary do puszek na dofinansowanie ich wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego do Zakopanego.
 2. Terminy I Komunii Świętej oraz rocznicy w roku 2024 zostały podane na stronie internetowej parafii.
 3. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 312. Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy (5-14 sierpnia). Miło byłoby zorganizować grupę reprezentującą naszą parafię, która może być początkiem parafialnej grupy pielgrzymującej. Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału zapraszamy na spotkanie informacyjne które odbędzie się w niedzielę 9 lipca o godzinie 19 w naszym kościele.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 5. Zapowiedzi:

– Kamil Bielecki, kawaler z par. św. Anny w Długiej Kościelnej oraz Wiktoria Patrycja Studzińska, panna z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Piotra Rzepińskiego, Stanisława Wieder, Teresę Szulim, Halinę Kuśmierowską. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.