Święto Przemienienia Pańskiego

sie 5, 2023 | Ogłoszenia

 1. Z racji dzisiejszego odpustu po uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło oraz różaniec. W związku z tym wieczorem nie będzie nieszporów pierwszoniedzielnych.
 2. W sierpniu tradycyjnie zachęcamy do powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych i ofiarowania tego postu w intencji osób uzależnionych.
 3. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Natomiast we czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. W sobotę 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 18, w kościele odbędzie się Koncert Papieski ”To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. Koncert organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Fundacji QKultura, z inicjatywy Pana Kacpra Sakowicza, naszego parafianina pracującego w Ministerstwie Kultury. W koncercie wystąpią aktor Jerzy Zelnik, soliści Karolina Lizer z zespołem oraz Maciej Miecznikowski. Prowadzącym koncert będzie Rafał Patyra. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich mieszkańców Sulejówka.
 5. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na organizację MIVA Polska, która zakupuje środki transportu dla misjonarzy.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 19 na nabożeństwo fatimskie.
 7. Zakończyliśmy pracę związane z dalszą modernizacją instalacji centralnego ogrzewania w budynku Domu Parafialnego. Zostały wymienione wszystkie grzejniki, gdyż poprzednie były skorodowane i zamulone. Skutkowało to, podczas ostatniego sezonu grzewczego, częstymi przeciekami grzejników. Koszt wykonanej inwestycji w całości wyniósł 87 291 zł.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 9. Zapowiedzi:

– Kamil Mazański, kawaler oraz Ewelina Popławska, panna, oboje z par. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie-Nowodworach. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Kwiatkowską. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.