XVII Niedziela Zwykła

lip 29, 2023 | Ogłoszenia

  1. We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji o godz. 17 przy pomniku Armii Krajowej zostanie odprawiona okolicznościowa Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz o życie wieczne dla poległych w jej obronie. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych w tym dniu.
  2. We środę osoby, które nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny, oraz odmówią pobożnie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” przy zachowaniu pozostałych warunków, czyli braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego i przyjęcia Komunii Świętej.
  3. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami.
  4. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 oraz po południu od 17:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej Mszy św. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. będzie trwała przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja).
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili odpust parafialny z racji uroczystości Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 12:30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło oraz różaniec. W związku z tym wieczorem nie będzie nieszporów pierwszoniedzielnych.
  7. W sobotę 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 18, w kościele odbędzie się Koncert Papieski ”To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. Koncert organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury, Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Fundacji QKultura, z inicjatywy Pana Kacpra Sakowicza, naszego parafianina pracującego w Ministerstwie Kultury. W koncercie wystąpią aktor Jerzy Zelnik, soliści Karolina Lizer z zespołem oraz Maciej Miecznikowski. Prowadzącym koncert będzie Rafał Patyra. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich mieszkańców Sulejówka .
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  9. Zapowiedzi:

– Jakub Antys, kawaler z par. św. Izydora w Markach oraz Magdalena Adrianna Koseła, panna z par. tut., zap. 2.

– Piotr Kochan, kawaler z par. Narodzenia Pańskiego w Warszawie oraz Katarzyna Urszula Podlasek, panna z par. tut., zap. 2.

– Mariusz Nowopolski, kawaler oraz Justyna Maszewska, wdowa, oboje z par. tut. zap. 2.

  1. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.