Uroczystość Przemienienia Pańskiego – odpust parafialny

sie 6, 2022 | Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości Przemienienia Pańskiego, suma odpustowa o godz. 12.00, po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki prosimy o udział w procesji.
  2. W sobotę 13 sierpnia po Mszy wieczornej nabożeństwo i procesja fatimska, prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję
  3. W przyszły poniedziałek (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  4. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  5. Stowarzyszenie „Lepszy Sulejówek” zaprasza serdecznie do wsparcia nowoutworzonej, lokalnej jadłodzielni, znajdującej się na tyłach Przychodni przy ul. Armii Krajowej 21. Zamiast wyrzucać żywność możemy się nią podzielić z potrzebującymi dzięki inicjatywie nowopowstałej jadłodzielni.
  6. Bractwo Pielgrzymów Rowerowych parafian z Sulejówka i Sulejówka-Miłosny zaprasza na 5 Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach 10-15 sierpnia. Informacje i telefony kontaktowe do organizatorów zamieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.
  7. Ogłoszenie o zbiórce odzieży używanej – patrz na odwrocie
  8. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Kołodzieja oraz Tadeusza Szubę. Wieczny odpoczynek…
  10. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.