Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

maj 29, 2022 | Ogłoszenia

 1. Podczas wczorajszej Mszy z racji 50 rocznicy konsekracji kościoła uroczyście zostały wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przez cały dzisiejszy dzień są one wystawione przy ołtarzu, aby można oddać im cześć poprzez ukłon lub ucałowanie, natomiast jutro zostaną umieszczone w relikwiarium. W zakrystii od dziś do przyszłej niedzieli można nabywać książki s. Nulli o cudownym uzdrowieniu przez wstawiennictwo bł. Prymasa Wyszyńskiego.
 2. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach majowych – od środy zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na nabożeństwa czerwcowe.
 3. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź rano od godz. 6:45 i po południu od 16:30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa tylko po porannej Mszy Świętej, natomiast po Mszy o godz. 18 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.
 4. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie oraz spotkanie dla członków Żywego Różańca i Różańca Rodzinnego.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 10 i 12 druga dzieci naszej parafii, z szkoły Podstawowej nr. 4. przystąpi do I Komunii Świętej.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy narzeczonych na kurs przedmałżeński. Kurs rozpocznie się o godz. 9.00 na plebanii, wejście od kancelarii parafialnej.
 7. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Św. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii s. Katarzynę Antolak z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, która po Mszach św. opowie o Apostolacie Pielgrzymującej Matki z Szensztatu
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19 odbędzie się spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania (uczniowie liceów i techników).
 9. Proboszcz poszukuje osoby, która mogła by pełnić w naszej parafii funkcję zastępcy kościelnego.
 10. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała.
 11. Ogłoszenie naszego diecezjalnego seminarium: Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji.
 12. Społeczność Szkoły Podstawowej nr. 3 w Sulejówku zaprasza wszystkich mieszkańców na festyn, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 czerwca, na terenie wokół szkoły w godz. 9.00-13.00. W programie festynu: występy artystyczne uczniów, gry i zabawy dla najmłodszych, stoiska klasowe, kawiarenka i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.
 13. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika, w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 14. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 15. Zapowiedzi: Kamil Władysław Ksyta, kawaler. z par. św. Izydora w Markach oraz Sylwia Sałańska panna z par. tut., zap. 2.

Kacper Krzysztof Sakowicz, kawaler z par. tut. oraz Justyna Kurlak panna z par. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Bożyk, Mariana Siporskiego. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.