VI Niedziela Wielkanocy

maj 21, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś o godz. 19 odbędzie się spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania, która rozpoczyna w tym roku swoje przygotowanie.
 2. Od piątku podczas nabożeństwa majowego, będziemy również odmawiać nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 10 i 12 druga grupa dzieci naszej parafii, z szkoły Podstawowej nr. 3. przystąpi do I Komunii Świętej.
 4. W sobotę 28 maja będziemy obchodzić 50 rocznicę konsekracji kościoła, której dokonał bł. kard. Stefan Wyszyński. Tego dnia przypada także liturgiczne wspomnienie i rocznica śmierci bł. Prymasa, dlatego podczas Mszy dziękczynnej o godz. 18 pod przewodnictwem ks. inf. Lucjana Święszkowskiego, zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy do naszego kina parafialnego na wykład o ks. Prymasie, który wygłosi p. dr Milena Kindziuk, dziennikarka oraz wykładowca na UKSW. Po wykładzie będzie można nabyć książki autorstwa p. redaktor, m.in. biografię bł. kard. Wyszyńskiego.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Zapraszamy do służby przy ołtarzu nowych chłopców, szczególnie tych, którzy w tym roku przyjęli lub przyjmą I Komunię Świętą, ale młodsi także są mile widziani.
 6. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 7. Od przyszłej niedzieli w Mszach o godz. 18 uczestniczyć będzie nowa grupa młodzieży przygotowująca się do bierzmowania, w związku z tym będziemy musieli zarezerwować kolejne ławki w kościele. Prosimy parafian o zajmowanie miejsc w nawach bocznych nie oznaczonych rezerwacją. Dziękujemy za zrozumienie.
 8. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała.
 9. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera
 10. Klub Ojców Tato.Net przy parafii św. Hieronima zaprasza na spotkanie z Panem Maciejem Tryburcym zatytułowane „Jak zachęcić młodych do powrotu do kościoła?”. Spotkanie odbędzie się w środę 25 maja w domu parafialnym przy ul. Rumiankowej 2/4 o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. Zapowiedzi: Kamil Władysław Ksyta, kawaler. z par. św. Izydora w Markach oraz Sylwia Sałańska panna z par. tut., zap. 1.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Kaim. Wieczny odpoczynek…..
 14. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.