XIV Niedziela Zwykła

lip 8, 2023 | Ogłoszenia

 1. Przypominamy, że na czas wakacji zmianie uległ porządek pracy kancelarii. Kancelaria jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 8:30 do 9:30. W środy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych (wizyta u chorego, pogrzeb), można kontaktować się z księdzem po Mszach Świętych.
 2. Przypominamy, że w wakacje mszę święte w dni powszednie, sprawowane są rano o 7 i wieczorem tylko o godz. 18.
 3. We wtorek święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
 4. Powracamy do czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację we czwartek od godz. 17.00.
 5. We czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 6. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza osobą które w miniony piątek podczas nocnej adoracji, podjęły adoracyjny dyżur przed Najświętszym Sakramentem. W ten piątek adoracja po Mszy wieczornej do godz. 21.00.
 7. Jest jeszcze możliwość zarezerwowania Mszy gregoriańskiej za zmarłych, w przyszłym roku na miesiące od lipca do grudnia. Prosimy również osoby planujące zawarcie sakr. małżeństwa w naszej parafii w przyszłym roku, o zgłaszanie i rezerwowanie terminów.
 8. Intencje Mszy świętych na przyszły rok będzie można zamawiać pod koniec sierpnia. Dokładną datę podamy w późniejszym terminie
 9. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 312. Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy (5-14 sierpnia). Miło byłoby zorganizować grupę reprezentującą naszą parafię, która może być początkiem parafialnej grupy pielgrzymującej. Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału zapraszamy na spotkanie informacyjne które odbędzie się dziś o godzinie 19 w naszym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę, w dzień Matki Bożej Szkaplerznej podczas Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się obrzęd uroczystego nałożenia szkaplerza. Osoby, które będą chciałyby przyjąć szkaplerz mogą zapoznać się z informacjami na jego temat, zamieszczonymi na ulotce wyłożonej na stoliku za ławkami. Szkaplerz będzie można nabyć przed Mszą św. w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Jerzego Chojnackiego, Dorotę Biernacką, Teresę Kryśko. Wieczny odpoczynek…
 13. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.