XV Niedziela Zwykła

lip 15, 2023 | Ogłoszenia

 1. Z radością pragniemy poinformować że nasza parafia uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Obudowy Zabytków na kompleksowe odnowienie wnętrza kościoła oraz jego elewacji zewnętrznej. Rządowy Program adresowany był do władz samorządowych, które są beneficjentem Programu. Dziękuję burmistrzowi naszego miasta, Panu Arkadiuszowi Śliwie za włączenie naszej świątyni do składanych wniosków i wspólne podjęcie działań, które umożliwiły uzyskanie dotacji. Na ten cel pozyskaliśmy środki finansowe wysokości 323 000 zł.
 2. Przypominamy, że na czas wakacji zmianie uległ porządek pracy kancelarii. Kancelaria jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 8:30 do 9:30. W środy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych (wizyta u chorego, pogrzeb), można kontaktować się z księdzem po Mszach Świętych.
 3. Przypominamy, że w wakacje mszę święte w dni powszednie, sprawowane są rano o 7 i wieczorem tylko o godz. 18.
 4. W sobotę święto św. Marii Magdaleny
 5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we czwartki od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątki od 18.30 do 21.00.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem Komitet Społeczny „Fatima” będzie prowadził zbiórkę na rzecz dla dwu letniej Amelki Kolińskiej, która doznała oparzenia trzeciego stopnia klatki piersiowej, szyi, twarzy, ręki, przedramienia i obu stóp. Czeka ją długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Bardzo prosimy o wsparcie.
 7. Jest jeszcze możliwość zarezerwowania Mszy gregoriańskiej za zmarłych, w przyszłym roku na miesiące sierpień, wrzesień, październik i grudzień do. Prosimy również osoby planujące zawarcie sakr. małżeństwa w naszej parafii w przyszłym roku, o zgłaszanie i rezerwowanie terminów. Intencje Mszy świętych na przyszły rok będzie można zamawiać pod koniec sierpnia. Dokładną datę podamy w późniejszym terminie.
 8. Z przyczyn od nas niezależnych uroczyste nałożenie szkaplerza maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30.
 9. Bractwo Pielgrzymów Rowerowych z Sulejówka zaprasza do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną górę w dniach 9-15 sierpnia. Szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotce wyłożonej na stoliku za ławkami.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 11. Zapowiedzi:

– Marcin Kotlarek, kawaler z par. tut., oraz Paulina Jarmul, panna z par. św. Jana Kantego w Warszawie, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Reka oraz Łukasza Jankowskiego. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.