XVIII Niedziela Zwykła

sie 1, 2020 | Ogłoszenia

  1. W dniu dzisiejszym, osoby będące w stanie łaski uświęcającej, mogą uzyskać tzw. odpust „Porcjunkuli”. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne odmówienie w kościele parafialnym modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. Również dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, oraz błogosławieństwo kierowców i podróżujących.
  2. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego – przeniesiony z czwartku 6 sierpnia. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.30. Po niej nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Zapraszamy Służbę Liturgiczną i Bielanki do udziału w procesji.
  3. W przyszłą niedzielę, o godz. 19.00, zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
  4. W wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że ostatnim dniem wydawania pozostałych w magazynie darów będzie 6 sierpnia. Dary będzie można otrzymać w godzinach od 10 do 13.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  7. Zapowiedzi:

– Łukasz Michał Sadoch, kawaler z par. N.M.P. Matki Kościoła w Sulejówku, oraz Karolina Katarzyna Uchmańska, panna z par. tut., zap. 1.

– Michał Gelbrecht, kawaler z par. Niepokalanego Serca N.M.P. w Łochowie, oraz Katarzyna Kujawa, panna z par. tut., zap. 1.

 

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Kosińskiego, Krystynę Pasik, Jerzego Orzechowskiego, Bogdana Wieczorka, Janinę Korzeniak, Annę Zaborowską. Wieczny odpoczynek…..
  2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym czas urlopowy, bezpiecznego i udanego wypoczynku.