XXI Niedziela Zwykła

sie 20, 2022 | Ogłoszenia

  1. Drodzy Parafianie, bardzo prosimy o wsparcie inwestycji całkowitej wymiany instalacji centralnego ogrzewania i częściowo wody użytkowej wraz z kotłownią w naszym domu parafialnym. Stan kotłowni, który ostatnio oceniało kilku specjalistów, jest dramatyczny, grożący natychmiastową awarią. Jeden ze specjalistów wskazał, iż degradacja rur i rdzewiejące grzejniki są wynikiem błędu sprzed wielu lat, polegającemu na niedopuszczalnym łączeniu ze sobą różnych stopów matali. Instalacja nie wytrzyma już kolejnego sezonu grzewczego i należy niezwłocznie ją wymienić. Stanęliśmy przed zagrożeniem braku ogrzewania już od tej jesieni. Ponieważ inwestycja musi rozpocząć się od wykonania dokumentacji projektowej potrzebne są pieniądze zarówno na tę dokumentację jak i na wykonanie instalacji zastępczej do chwili całkowitej wymiany grzejników i instalacji w całym budynku domu parafialnego. Obecna instalacja ma już ponad 40 lat, a była w niewielkim stopniu uzupełniana 10 lat temu. Dopiero po wykonaniu dokumentacji technicznej mogą rozpocząć się prace budowalne wymiany instalacji, których wartość szacowana jest aż do 750 tys. zł. Środki na wykonawstwo budowlane pozyskamy ze specjalnego programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jednak pilnie potrzebne są znaczne środki na dokumentację projektową i zabezpieczenie instalacji przed awarią. Prosimy o pomoc i cegiełkę do tak dużej inwestycji. Ofiary składane na tacę dziś i za tydzień będą przeznaczone na ten cel. Wpłat można również dokonywać na konto parafii umieszczone na stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W dniu dzisiejszym przy naszym kościele na parkingu, w godzinach od 9.00 do 14.00, organizowana jest kolejna akcja honorowego oddania krwi.
  3. W piątek uroczystość N.M.P. Częstochowskiej. W tym dniu post nie obowiązuje.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00, na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  5. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w poniedziałek wspomnienie N.M.P., Królowej, w środę święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Moniki.
  6. Zapowiedzi: Sebastian Stanisław Chromiński, kawaler oraz Angelika Bobińska, panna, oboje z par. tut, zap. 1.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zuzannę Brokowską, Leszka Wieteskę, Stanisława Sobańskiego, Macieja Skolimowskiego. Wieczny odpoczynek…
  8. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  9. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.