XXII Niedziela Zwykła

sie 27, 2022 | Ogłoszenia

 1. Drodzy Parafianie, bardzo prosimy o wsparcie inwestycji całkowitej wymiany instalacji centralnego ogrzewania i częściowo wody użytkowej wraz z kotłownią w naszym domu parafialnym. Stan kotłowni, który ostatnio oceniało kilku specjalistów, jest dramatyczny, grożący natychmiastową awarią. Jeden ze specjalistów wskazał, iż degradacja rur i rdzewiejące grzejniki są wynikiem błędu sprzed wielu lat, polegającemu na niedopuszczalnym łączeniu ze sobą różnych stopów matali. Instalacja nie wytrzyma już kolejnego sezonu grzewczego i należy niezwłocznie ją wymienić. Stanęliśmy przed zagrożeniem braku ogrzewania już od tej jesieni. Ponieważ inwestycja musi rozpocząć się od wykonania dokumentacji projektowej potrzebne są pieniądze zarówno na tę dokumentację jak i na wykonanie instalacji zastępczej do chwili całkowitej wymiany grzejników i instalacji w całym budynku domu parafialnego. Obecna instalacja ma już ponad 40 lat, a była w niewielkim stopniu uzupełniana 10 lat temu. Dopiero po wykonaniu dokumentacji technicznej mogą rozpocząć się prace budowalne wymiany instalacji, których wartość szacowana jest aż do 750 tys. zł. Środki na wykonawstwo budowlane pozyskamy ze specjalnego programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, jednak pilnie potrzebne są znaczne środki na dokumentację projektową i zabezpieczenie instalacji przed awarią. Prosimy o pomoc i cegiełkę do tak dużej inwestycji. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś i tydzień temu na ten cel. Wpłat można również dokonywać na konto parafii umieszczone na stronie internetowej. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś o godz. 19:00 na plebanii odbędzie się zebranie rady parafialnej.
 3. We wtorek o godz. 18:30 na plebani spotkanie katechetyczne.
 4. Od czwartku powracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. i pracy kancelarii parafialnej.
 5. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych klas IV Szkół Podstawowych, na temat tegorocznego przygotowania do rocznicy I Komunii Św. Bardzo prosimy o obecność.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6:40 i po południu od 16:30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą rok szkolny do skorzystania z sakramentu pokuty. Nabożeństwo wynagradzające po porannej Mszy świętej oraz po Mszy o godz. 18. Po wieczornym nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. W sobotę (3.09) Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7 z ważnymi ogłoszeniami na kolejny rok formacyjny, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy św. będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, do Loretto.
 8. W sobotę o godz. 9 w kancelarii parafialnej rozpocznie się kolejny cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego. Natomiast wieczorem o godz. 19 w kościele obowiązkowe spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 9. W przyszłą sobotę na godz. 10 zapraszamy do kościoła ministrantów wraz z rodzicami na powakacyjne spotkanie organizacyjne. Zapraszamy także chłopców, którzy dopiero chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu lub do niej powrócić.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 pierwsza powakacyjna zbiórka scholi dziecięcej w sali Oazy (w domu parafialnym, pod Kinem). Zapraszamy na nią także dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do scholi posługującej w każdą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku katechetyczno-formacyjnego, będziemy modlić się szczególnie za społeczność szkolną Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie Mszy poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z rodzicami, dyrekcję, katechetów, nauczycieli i pracowników szkół.
 12. W przyszłą niedzielę nabożeństwo pierwszoniedzielne odbędzie się popołudniu – o godz. 17:30 odprawimy nieszpory, a po nich procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, panów z Totus Tuus, niosących chorągwie, baldachim, a także panie niosące światło i różaniec.
 13. Od przyszłej niedzieli powracamy do rezerwacji miejsc w kościele podczas niedzielnych mszy wieczornych dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za tydzień o godz. 19 odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania, wprowadzające w wyjazdowy dzień skupienia w Loretto, na który ta grupa uda się w kolejny weekend (10-11 września).
 14. Za tydzień  zbierane będą ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 15. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 16. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 17. Zapowiedzi: Sebastian Stanisław Chromiński, kawaler oraz Angelika Bobińska, panna, oboje z par. tut, zap. 2.
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Walewską, Teresę Kaim. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.