XXIX Niedziela Zwykła

paź 16, 2021 | Ogłoszenia

  1. W dniu dzisiejszym, po Mszy św. przed kościołem, można zaopatrzyć się w kalendarze ścienne na przyszły rok kalendarzowy. Jest to kalendarz o tematyce misyjnej, gdzie mamy również zaznaczone wszystkie święta kościelne i państwowe. Cena wydawcy kalendarza wynosi 6 zł. Ofiary składane przy zakupie kalendarza będą przeznaczone na wsparcie Dzieła Misyjnego Diecezji Warszawsko-Praskiej w realizacji projektów misyjnych w Afryce i Peru.
  2. Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. W najbliższym tygodniu modlitwę różańcową, będą prowadziły dzieci komunijne klas III SP nr. 3. W wyznaczone dni, dzieci poszczególnych klas przychodzą na Mszę św. z poświęceniem różańca komunijnego o godz. 17.00, a po Eucharystii będą uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Szczegółowa rozpiska zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej.
  4. Za tydzień oraz 31 października, młodzież Oazowa naszej parafii będzie sprzedawała znicze. Dochód ze sprzedaży, pozwoli na utworzenie funduszu, dzięki któremu młodzież będzie mogła wyjechać w przyszłym roku na rekolekcje oazowe.
  5. W tym tygodniu Kościół będzie obchodził następujące wspomnienia: poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, środą św. Jana Kantego, prezbitera, piątek św. Jana Pawła II, papieża.
  6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, gregoriankę listopadową oraz wypominki jednorazowe za zmarłych. Bardzo prosimy, aby przynosić wypisane na kartkach imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie. W tym celu można pobrać specjalnie przygotowane karki wypominkowe, które wyłożone są na stoliku obok prasy katolickiej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Bąk, Michała Gasek, Macieja Rowickiego. Wieczny odpoczynek…
  9. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.